My Favorite Movies
| richaacutegal's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fanaa 2006, Unrated) |
|
| 2 |
Ta Ra Rum Pum 2007, Unrated) |
|
| 3 |
Dilwale Dulhania Le Jayenge 1995, G) |
|
| 4 |
Hum Aapke Hain Koun...! (What Am I to You...!) 1994, Unrated) |
|
| 5 |
Hum Tum 2004, Unrated) |
|
| 6 |
Dil Chahta Hai 2001, Unrated) |
|
| 7 |
Dil To Pagal Hai (The Heart Is Crazy) 1997, Unrated) |
|
| 8 |
Dil 1990, Unrated) |
|
| 9 |
Straight From the Heart (Hum Dil De Chuke Sanam) 1999, Unrated) |
|
| 10 |
Mr. Bean's Holiday 2007, G) |
|
| 11 |
Namastey London 2007, Unrated) |










