Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. RianaRaven
  2. Dan

Give list a short description

  RianaRaven's Rating My Rating
1
The Matrix Revolutions 2003,  R)
2
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
3
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
it was really great I loved this film
4
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
5
One Piece the Movie: Kaisokuou ni ore wa naru (One Piece Movie: The Great Gold Pirate) 2000,  Unrated)
One Piece the Movie: Kaisokuou ni ore wa naru (One Piece Movie: The Great Gold Pirate)
Great this is one of my favorite anime
6
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
7
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
Its one of the best movies I have ever seen. When I read the first Harry Potter book I never thought of it turning out like this. it really got me into it. I have seen this movie about 50 times and I still havent grown tired of it
8
The Matrix 1999,  R)
9
The Matrix Reloaded 2003,  R)
10
A Walk to Remember 2002,  PG)
11
The Grudge 2004,  PG-13)
12
The Island 1980,  R)
13
One Piece The Movie: Episode of Alabasta: The Desert Princess and the Pirates 2008,  PG-13)
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
It was really good but I think it could have been better

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments