My Favorite Movies


  1. RhysG08
  2. яl...

Jus a few gangsta films i like!!

  RhysG08's Rating My Rating
1
Scarface 1983,  R)
Scarface
"say hello to my little friend!!!!!!"
2
The Godfather 1972,  R)
The Godfather
classic film!!!!!!!!!
3
The Godfather, Part II 1974,  R)
4
The Godfather, Part III 1990,  R)
5
Casino 1995,  R)
Casino
another classic mob movie lol
6
The Untouchables 1987,  R)
The Untouchables
they had nuffink on capone lol
7
GoodFellas 1990,  R)
GoodFellas
classic mob movie!
8
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999,  R)
9
Snatch 2001,  R)
Snatch
funny gangsta comedy film
10
Analyze This 1999,  R)
Analyze This
mad film!!!!!!!
11
Analyze That 2002,  R)
Analyze That
cudnt stop laughing at this wen i first watched itt lol
12
Reservoir Dogs 1992,  R)
13
Essex Boys 2000,  R)
Essex Boys
amazing film based on true events!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments