My Favorite Movies
| rhona4's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Three Colors: Red (Trois couleurs: Rouge) 1994, R) |
|
| 2 |
Three Colors: Blue (Trois Couleurs: Bleu) 1993, R) |
|
| 3 |
Three Colors: White (Trois Couleurs: Blanc) 2003, R) |
|
| 4 |
La Double Vie de Véronique (The Double Life of Veronique) 1991, R) |
|
| 5 |
Antonia (Antonia's Line) 1995, R) |
|
| 6 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Winter Passing 2004, R) |
|
| 8 |
1984 (Nineteen Eighty-Four) 1984, R) |
|
| 9 |
Mujeres al Borde de un Ataque de Nervios (Women on the Verge of a Nervous Breakdown) 1988, R) |
|
| 10 |
Asoka 2001, R) |
|
| 11 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 12 |
L'Enfer 2005, Unrated) |












