My Favorite Movies


  rhodabee's Rating My Rating
1
The Shawshank Redemption 1994,  R)
2
Rules of Engagement 2000,  R)
3
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
4
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
6
Pretty Woman 1990,  R)
7
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
8
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
9
Forrest Gump 1994,  PG-13)
10
Step Up 2006,  PG-13)
11
Eve's Bayou 1997,  R)
12
Changing Lanes 2002,  R)
13
Black Snake Moan 2007,  R)
14
xXx: State of the Union 2005,  R)
15
Strictly Business 1991,  PG-13)
16
Coach Carter 2005,  PG-13)
17
The Negotiator 1998,  R)
18
The Long Kiss Goodnight 1996,  R)
19
The Red Violin (Le violon rouge) 1998,  R)
20
Die Hard 1988,  R)
21
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
22
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments