My Favorite Movies
| rheojohn16's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Forbidden Kingdom 2008, PG-13) |
|
| 2 |
Around the World in 80 Days 2004, PG) |
|
| 3 |
Rumble in the Bronx 1996, R) |
|
| 4 |
Armour of God (Long xiong hu di) (Operation Condor 2) 1987, R) |
|
| 5 |
Twin Dragons (Shuang long hui) (Brother vs. Brother) 1992, PG-13) |
|
| 6 |
Kung Fu Panda 2008, PG) |
|
| 7 |
Drunken Master (Jui kuen) 1978, PG-13) |
|
| 8 |
Wheels on Meals (Kuai can che) (Powerman) (Weapon X) 1984, Unrated) |
|
| 9 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 10 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 11 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 12 |
The Devil's Advocate 1997, R) |
|
| 13 |
The Replacements 2000, PG-13) |
|
| 14 |
Sweet November 2001, PG-13) |
|
| 15 |
Bram Stoker's Dracula 1992, R) |
|
| 16 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 17 |
Speed 1994, R) |
|
| 18 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |


















rheojohn16 posted 2 years ago
full of action and comedy,its a fun watch...