My Favorite Movies
| rgashley2's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
300 2007, R) |
|
| 2 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 3 |
Hitman 2007, R) |
|
| 4 |
Jackie Brown 1997, R) |
|
| 5 |
Saw 2004, R) |
|
| 6 |
Saw II 2005, R) |
|
| 7 |
Saw III 2006, R) |
|
| 8 |
Saw IV 2007, R) |
|
| 9 |
Brat 1997, Unrated) |
|
| 10 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999, R) |
|
| 11 |
Resident Evil 2002, R) |
|
| 12 |
Resident Evil - Apocalypse 2004, R) |
|
| 13 |
Resident Evil: Extinction 2007, R) |
|
| 14 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 15 |
Carlito's Way 1993, R) |
|
| 16 |
Heat 1995, R) |
|
| 17 |
Going Off Big Time 2000, Unrated) |
|
| 18 |
Wrong Turn 2003, R) |
|
| 19 |
Wrong Turn 2: Dead End 2007, Unrated) |
|
| 20 |
Taxi 1998, Unrated) |
|
| 21 |
Taxi 2 2000, Unrated) |
|
| 22 |
Taxi 3 2003, Unrated) |
|
| 23 |
Taxi 4 2007, Unrated) |
|
| 24 |
Kiss of the Dragon 2001, R) |
|
| 25 |
Jay and Silent Bob Strike Back 2001, R) |
|
| 26 |
Dogma 1999, R) |
|
| 27 |
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) 2002, R) |
|
| 28 |
The Last Samurai 2003, R) |
|
| 29 |
The Negotiator 1998, R) |



























