Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  rgalbarillo's Rating My Rating
1
American Wedding 2003,  R)
2
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
3
Superman Returns 2006,  PG-13)
4
Interview with the Vampire 1994,  R)
5
The Green Mile 1999,  R)
6
Forrest Gump 1994,  PG-13)
7
Lord of War 2005,  R)
8
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
9
Red Eye 2005,  PG-13)
10
The Mummy 1999,  PG-13)
11
Without A Paddle 2004,  PG-13)
12
Home Alone 1990,  PG)
13
Angels in the Outfield 1994,  PG)
14
Signs 2002,  PG-13)
15
American History X 1998,  R)
16
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
17
I Still Know What You Did Last Summer 1998,  R)
18
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
19
Predator 1987,  R)
20
Happy Feet 2006,  PG)
21
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
22
The Silence of the Lambs 1991,  R)
23
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
24
The Fifth Element 1997,  PG-13)
25
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
26
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
27
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
28
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
29
Big 1988,  PG)
30
Big Daddy 1999,  PG-13)
31
Hellboy 2004,  PG-13)
32
Hannibal 2001,  R)
33
World Trade Center 2006,  PG-13)
34
Batman 1989,  PG-13)
35
Confessions of a Teenage Drama Queen 2004,  PG)
36
XXX 2002,  PG-13)
37
Rush Hour 1998,  PG-13)
38
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
39
The Terminal 2004,  PG-13)
40
Jurassic Park 1993,  PG-13)
41
The Pacifier 2005,  PG)
42
Blade: Trinity 2004,  R)
43
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
44
Blue Crush 2002,  PG-13)
45
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
46
The Legend of Zorro 2005,  PG)
47
Bad Boys II 2003,  R)
48
Blade 1998,  R)
49
Men in Black II 2002,  PG-13)
50
Uptown Girls 2003,  PG-13)
51
Pride and Prejudice 2005,  PG)
52
What Women Want 2000,  PG-13)
53
A Beautiful Mind 2001,  PG-13)
54
Remember the Titans 2000,  PG)
55
Armageddon 1998,  PG-13)
56
Atlantis - The Lost Empire 2001,  PG)
57
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
58
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
59
The Parent Trap 1998,  PG)
60
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
61
Clueless 1995,  PG-13)
62
The Waterboy 1998,  PG-13)
63
Monster-in-Law 2005,  PG-13)
64
Shanghai Knights 2003,  PG-13)
65
Scarface 1983,  R)
66
Meet the Parents 2000,  PG-13)
67
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
68
Underworld: Evolution 2006,  R)
69
The Queen 2006,  PG-13)
70
The Last King of Scotland 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments