My Favorite Movies
| reverendkey's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Haggard 2002, R) |
|
| 2 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 3 |
American Psycho 2000, R) |
|
| 4 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 5 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 6 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 7 |
Full Metal Jacket 1987, R) |
|
| 8 |
The Big Lebowski 1998, R) |
|
| 9 |
Last Action Hero 1993, PG-13) |
|
| 10 |
Mallrats 1995, R) |
|
| 11 |
The Little Rascals 1994, PG) |
|
| 12 |
Any Given Sunday 1999, R) |
|
| 13 |
Super Troopers 2002, R) |
|
| 14 |
Scarface 1983, R) |
|
| 15 |
Pee-wee's Big Adventure 1985, PG) |
|
| 16 |
Memento 2000, R) |
|
| 17 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 18 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 19 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 20 |
The Evil Dead 1981, R) |
|
| 21 |
300 2007, R) |
|
| 22 |
Fear and Loathing in Las Vegas 1998, R) |






















