My Favorite Movies
| revelatorj's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Secretary 2002, R) |
|
| 2 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 3 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971, G) |
|
| 4 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 5 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 6 |
Horror of Dracula 1958, Unrated) |
|
| 7 |
Dracula - Prince of Darkness 1966, Unrated) |
|
| 8 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 9 |
Ed Wood 1994, R) |
|
| 10 |
Beetlejuice 1988, PG) |









