Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  revavandy's Rating My Rating
1
Rain Man 1988,  R)
Rain Man
this movie makes me so happy and raymond warms my heart everytime he recites the wheel of fortune's introduction.....
2
He's Just Not That Into You 2009,  PG-13)
3
Mamma Mia! 2008,  PG-13)
4
Cloudy With a Chance of Meatballs 2009,  PG)
5
A Beautiful Mind 2001,  PG-13)
6
The Ghosts of Girlfriends Past 2009,  PG-13)
7
Grease 1978,  PG)
8
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
9
The Green Mile 1999,  R)
10
Fried Green Tomatoes 1991,  PG-13)
11
Beauty and the Beast 1991,  G)
12
Lady and the Tramp 1955,  G)
13
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
14
Paranormal Activity 2007,  R)
15
Up 2009,  PG)
Up
"I was hiding under your porch because i love u..."

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. revavandy
    revavandy posted 2 years ago

    gyg