My Favorite Movies
| res8rku6's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Sin City 2005, R) |
|
| 2 |
300 2007, R) |
|
| 3 |
Hard Target 1993, R) |
|
| 4 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 6 |
The Incredible Hulk 2008, PG-13) |
|
| 7 |
Iron Man 2008, PG-13) |
|
| 8 |
Wanted 2008, R) |
|
| 9 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 10 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 11 |
Superman Returns 2006, PG-13) |
|
| 12 |
Superman: Doomsday 2007, PG-13) |
|
| 13 |
Superman II: The Richard Donner Cut 2006, PG) |
|
| 14 |
Hellboy 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Hellboy II: The Golden Army (Hellboy 2) 2008, PG-13)
The guy text messaging off and on through the movie. come on who are you texting at 11:45 at night. plus I think his friend was drunk. |
|
| 16 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 17 |
Halloween 2007, R) |
|
| 18 |
The Departed 2006, R) |
|
| 19 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 20 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 21 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 22 |
Highlander 1986, R) |
|
| 23 |
The Illusionist 2006, PG-13) |
|
| 24 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 25 |
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers 1989, R) |
|
| 26 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 27 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 28 |
Blade II 2002, R) |
|
| 29 |
National Treasure: Book of Secrets 2007, PG) |
|
| 30 |
TMNT 2007, PG) |
|
| 31 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 32 |
The Terminator 1984, R) |
|
| 33 |
Saw 2004, R) |
|
| 34 |
Saw II 2005, R) |
|
| 35 |
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986, R) |
|
| 36 |
Friday the 13th Part VII - The New Blood 1988, R) |
|
| 37 |
Jason X 2001, R) |





































