Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  renzoturani7's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
4
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
5
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
I love this movie, has action and at the same time it's very sad
6
Gladiator 2000,  R)
7
The Shawshank Redemption 1994,  R)
8
A.I. Artificial Intelligence 2001,  PG-13)
9
The Sum of All Fears 2002,  PG-13)
10
The Usual Suspects 1995,  R)
11
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
12
Enemy at the Gates 2001,  R)
13
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
14
Rush Hour 1998,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments