My Favorite Movies
| RenanAJ's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Million Dollar Baby 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Requiem for a Dream 2000, R) |
|
| 3 |
House of Sand (Casa de Areia) 2005, R) |
|
| 4 |
Dancer in the Dark 2000, R) |
|
| 5 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 6 |
Closer 2004, R) |
|
| 7 |
The Edukators (Die Fetten Jahre sind vorbei) 2004, R) |
|
| 8 |
Elephant 2003, R) |
|
| 9 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 10 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 11 |
Cruel Intentions 1999, R) |











