Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ren9276145653's Rating My Rating
1
The Last Mimzy 2007,  PG)
2
Peter Pan 1953,  G)
3
Peter Pan 2003,  PG)
4
The Princess and the Goblin 1994,  G)
5
Princess of Thieves 2001,  Unrated)
6
Aladdin and the King of Thieves 1999,  G)
7
The Return of Jafar (Aladdin 2) 1994,  G)
8
Anastasia 1997,  G)
9
Anastasia: The Mystery of Anna 1986,  Unrated)
10
Notebook 2006,  Unrated)
11
Finding Nemo 2003,  G)
12
Little Nemo: Adventures in Slumberland 1992,  G)
13
King Arthur 2004,  PG-13)
14
The Last Samurai 2003,  R)
15
Troy 2004,  R)
16
Helen of Troy 2003,  Unrated)
17
Shrek 2001,  PG)
18
Shrek the Third 2007,  PG)
19
Shrek 2 2004,  PG)
20
Alexander the Great 1956,  G)
21
Electra 1962,  Unrated)
22
Daredevil 2003,  PG-13)
23
Elektra 2005,  PG-13)
24
Van Helsing 2004,  PG-13)
25
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader 2010,  PG)
26
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
27
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2008,  PG)
28
Garfield - The Movie 2004,  PG)
29
Air Bud 1997,  PG)
30
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
31
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
32
Ice Princess 2005,  G)
33
Mean Girls 2004,  PG-13)
34
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
35
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
36
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
37
A Walk to Remember 2002,  PG)
38
Sweet November 2001,  PG-13)
39
Phantom of the Opera 1943,  Unrated)
40
Phantom Of The Opera 1925,  Unrated)
41
Mulan 1998,  G)
42
Mulan II 2004,  G)
43
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
44
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
45
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
46
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
47
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
48
Happy Feet 2006,  PG)
49
Chicken Little 2005,  G)
50
Torque 2004,  PG-13)
51
Shutter (They Are Around Us) 2005,  R)
52
Final Destination 2000,  R)
53
Final Destination 3 2006,  R)
54
Final Destination 2 2003,  R)
55
Premonition 2007,  PG-13)
56
Janghwa, Hongryeon (A Tale of Two Sisters) 2003,  R)
57
Shark Tale 2004,  PG)
58
Underworld 2003,  R)
59
Underworld: Evolution 2006,  R)
60
Deep Blue Sea 1999,  R)
61
Lake Placid 1999,  R)
62
Ghost Ship 2002,  R)
63
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
64
License to Wed 2007,  PG-13)
65
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed 2004,  PG)
66
Scooby-Doo 2002,  PG)
67
Casper the Friendly Ghost 1951,  Unrated)
68
Casper the Friendly Ghost: Peek A Boo 1945,  Unrated)
69
Cleopatra 1963,  G)
70
Romeo and Juliet 1976,  Unrated)
71
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
72
The Mummy 1999,  PG-13)
73
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
74
The Princess Diaries 2001,  G)
75
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments