Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  reina661's Rating My Rating
1
Pride and Prejudice 2005,  PG)
2
The Lion King 1994,  G)
3
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
4
Tristan & Isolde 2005,  PG-13)
5
Aladdin 1992,  G)
6
Lady and the Tramp 1955,  G)
7
Romeo Must Die 2000,  R)
8
Queen of the Damned 2002,  R)
9
The Grudge 2004,  PG-13)
10
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
11
Shinobi (Shinobi: Heart Under Blade) 2005,  R)
12
Once Upon a Time in Mexico 2003,  R)
13
Desperado 1995,  R)
14
El Mariachi 2001,  R)
15
Y Tu Mamá También 2001,  R)
16
Amores Perros 2000,  R)
17
Death Note (Desu nôto) (TV SHOW) ,  Unrated)
18
Death Note: The Last Name (Desu nôto 2) 2007,  Unrated)
19
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
20
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
21
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
22
The Last Samurai 2003,  R)
23
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
24
Spirited Away 2001,  PG)
25
Whisper of the Heart (Mimi wo sumaseba) (If You Listen Closely) 1995,  G)
26
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
27
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
28
The Princess Bride 1987,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments