My Favorite Movies


  regenial's Rating My Rating
1
Perfume: The Story of a Murderer 2006,  R)
Perfume: The Story of a Murderer
This is the best movie i've seen, it astouned me :O
2
V for Vendetta 2006,  R)
V for Vendetta
So owning :')
Remember remember, the fifth of November, the gunpowder treason and plot, I know of no reason why the gunpowder treason should ever be forgot...
3
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind
So awsome :')
4
I Am Legend 2007,  PG-13)
I Am Legend
This is 2007s best movie, and Will Smiths best movie I've seen, if you havent seen it yet, the DO IT! cuase it rocks! :D
5
Seven Pounds 2008,  PG-13)
Seven Pounds
This is totally the most saddest movie I watched in probably years, I strongly recommend to watch this one..
6
The Green Mile 1999,  R)
The Green Mile
Really good, could see this one over and over again
7
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
Ace Ventura - When Nature Calls
Same as "Pet Detective"
8
Resident Evil 2002,  R)
Resident Evil
Good Zombie! :O
9
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
funny, really like Jim Carrey ;')
10
Highlander 1986,  R)
Highlander
this is good, a classic :')
11
The Evil Dead 1981,  R)
The Evil Dead
Good for it's time

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments