My Favorite Movies


  reffi666's Rating My Rating
1
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
one of the best films ever
2
Benny & Joon 1993,  PG)
Benny & Joon
my favourite johnny depp film ever
3
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
its jim carry, he's awsome,. its ace ventura, its aswome. its ace ventura pet detective, the best ace ventura filme ever. what more can i say???
4
The Lost Boys 1987,  R)
The Lost Boys
if you havnt yet seen this film i would deffo recomend that you do. it could be the greatest film you'll ever see. no matter how much you watch it, it will never get boring. I Love It!!!!!
5
Cry-Baby 1990,  PG-13)
Cry-Baby
love this film, it is a great musical
6
Halloween 1978,  R)
7
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
A Nightmare on Elm Street
this film will get your heart racin lol
8
My Chemical Romance - Life on the Murder Scene 2006,  Unrated)
My Chemical Romance - Life on the Murder Scene
gerard way!!! mcr!!! WHOOP!!!
9
Jackass - The Movie 2002,  R)
Jackass - The Movie
had me in stiches
10
Jackass: Number Two 2006,  R)
Jackass: Number Two
i love jackass!!!!!!!!!!!!!!
11
Dirty Sanchez: The Movie 2007,  R)
Dirty Sanchez: The Movie
rofl, the only words 2 describe it
12
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
YES!!! YES!!! YES!!! i love johnny depp and this film is awsome.
13
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
Dumb and Dumber
thsi movie is piss funny. i love it.
14
Dickie Roberts - Former Child Star 2003,  PG-13)
Dickie Roberts - Former Child Star
OMG!!! OMG!!! OMG!!! i love this movie. dont get the gloves tho =S
15
Wayne's World 1992,  PG-13)
Wayne's World
love it!!!!!!!!!!!!!!!! Shwing lol
16
Final Destination 2000,  R)
Final Destination
love it
17
Secret Window 2004,  PG-13)
Secret Window
one of johnny depps best films
18
From Hell 2001,  R)
From Hell
a great johnny depp film
19
American Pie 1999,  R)
American Pie
i love this film, i love all amercian pie film they are so funny.
20
Road Trip 2000,  R)
Road Trip
this film is piss funny and breckin myers is hot.
21
Scream 1996,  R)
Scream
yes yes yes!!!
22
Scary Movie 2000,  R)
Scary Movie
i love all the scary movies they are funny and awsome.
23
Van Helsing 2004,  PG-13)
Van Helsing
i love van helsing and hugh jackman is hot especially as wolverine in x-men.
24
Blade 1998,  R)
Blade
love all the blade films
25
Night at the Museum 2006,  PG)
Night at the Museum
ben stiller!!! and owen wilson. great film, love it!!!!
26
Beetlejuice 1988,  PG)
Beetlejuice
i love this film. i'd give it a ten. if i could.
27
The Spongebob Squarepants Movie 2004,  PG)
The Spongebob Squarepants Movie
if yoo love spongebob you'll love this movie
28
Date Movie 2006,  PG-13)
Date Movie
this flim is piss funny lol
29
Chocolat 2000,  PG-13)
30
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
Fear and Loathing in Las Vegas
this film is well wierd
31
Drake and Josh Go Hollywood 2006,  Unrated)
Drake and Josh Go Hollywood
I Love Drake And Josh

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments