Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  redwood1974's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
2
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
4
Blazing Saddles 1974,  R)
Blazing Saddles
graetest of the mel brooks comedies and possibly the greates comedy of all time.
5
Saving Private Ryan 1998,  R)
6
Rocky 1976,  PG)
7
The Natural 1984,  PG)
8
Jackass - The Movie 2002,  R)
9
Gladiator 2000,  R)
10
Braveheart 1995,  R)
11
Tora! Tora! Tora! 1970,  G)
Tora! Tora! Tora!
a graet classic
12
The Exorcist 1973,  R)
13
Stripes 1981,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments