Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  red25mdla's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
2
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
My ultimate FAVE movie!!!
4
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
One of my most fave movies!
5
The Matrix Reloaded 2003,  R)
6
The Matrix Revolutions 2003,  R)
7
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
E.T. The Extra-Terrestrial
Still love it after all these years...
8
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
Love this one as well
9
Pulp Fiction 1994,  R)
10
Forrest Gump 1994,  PG-13)
11
Grease 1978,  PG)
12
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
Funny!
13
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
Love it!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments