My Favorite Movies
Give list a short description
| reckoning's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Superman Returns 2006, PG-13) |
|
| 2 |
Jarhead 2005, R) |
|
| 3 |
The Fog 2005, PG-13) |
|
| 4 |
The Girl Next Door 2004, R) |
|
| 5 |
Tears of the Sun 2003, R) |
|
| 6 |
Earthsea 2004, Unrated) |
|
| 7 |
The Wedding Date 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Iron Man 2008, PG-13) |
|
| 9 |
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) 2005, PG-13) |
|
| 10 |
Wild Hogs 2007, PG-13) |
|
| 11 |
The Punisher 2004, R) |
|
| 12 |
Pokemon - The Movie 2000 2000, G) |
|
| 13 |
Step Up 2 the Streets 2008, PG-13) |
|
| 14 |
Twilight 2008, PG-13) |
|
| 15 |
Dane Cook: Vicious Circle 2006, Unrated) |
|
| 16 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Troy 2004, R) |
|
| 18 |
Hancock 2008, PG-13) |
|
| 19 |
Princess Protection Program 2009, G) |
|
| 20 |
My Neighbor Totoro 1988, G) |
|
| 21 |
Stomp the Yard 2007, PG-13) |
|
| 22 |
Made of Honor 2008, PG-13) |
|
| 23 |
The House Bunny 2008, PG-13) |























