Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  rebubby81's Rating My Rating
1
Wrong Turn 2003,  R)
Wrong Turn
Creeped me out :D But was real good
2
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
Got it :P Love it :P:P Channing Tatum need I say more :P..
3
Into the Blue 2005,  PG-13)
Into the Blue
Got it :) A movie that is enjoyable to watch and has a cast for both you and ya partner to perv on :P:P Hmmm Paul Walker topless is fine with me
4
The Covenant 2006,  PG-13)
The Covenant
Just love a mythical story :D
5
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
Just Like Heaven
Got it :) Such a Lovely movie
6
Poseidon 2006,  PG-13)
Poseidon
Got it and loved it :) Josh Lucus is awesome and those eyes oh my gorgeous
7
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
Loved it.. Was a great movie :P
8
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
Sweet Home Alabama
got it :) love the girlie movies...
9
Stealth 2005,  PG-13)
Stealth
got it and love it :):) Did I mention I'm in love with Josh Lucus's blue eyes :P
10
Coach Carter 2005,  PG-13)
Coach Carter
Was a great movie
11
A Guide to Recognizing Your Saints 2006,  R)
12
She's All That 1999,  PG-13)
13
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
Got it :) Was an awesome Film
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Got it :) Love all three
15
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
Got it :) Hmmm Orlando Bloom is such a sexy bloke (Especially as a blonde ;))
16
Cellular 2004,  PG-13)
Cellular
Chris Evans *Drool*
17
Fantastic Four 2005,  PG-13)
Fantastic Four
Got it :) Was a great movie
18
Honey 2003,  PG-13)
Honey
got it :) A sucker for a good dancing movie !! Gotta love it
19
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
20
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
21
X-Men 2000,  PG-13)
22
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
23
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
24
Final Destination 2000,  R)
25
Final Destination 3 2006,  R)
26
Final Destination 2 2003,  R)
27
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
28
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
29
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
30
The Outsiders 1983,  PG)
The Outsiders
The best golden oldie movie
31
XXX 2002,  PG-13)
32
xXx: State of the Union 2005,  R)
33
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
Lovely such a beautiful movie
34
RV 2006,  PG)
RV
got it :) Was funny
35
Hook 1991,  PG)
Hook
Was so good
36
Elizabethtown 2005,  PG-13)
Elizabethtown
Got it :) Imma sucker for a good romance
37
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
heath ledger yum need i say more lol
38
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days
Got it :P Matt and Kate such a good match
39
Underworld 2003,  R)
Underworld
Git it :)Loved it :D
40
Underworld: Evolution 2006,  R)
Underworld: Evolution
Got it :) Love the Mythical movies
41
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
42
Click 2006,  PG-13)
Click
Got it :) was such a funny and good movie
43
Troy 2004,  R)
44
The Family Stone 2005,  PG-13)
The Family Stone
Got it was such a good movie :)
45
Red Eye 2005,  PG-13)
Red Eye
Got it:)
46
Blade 1998,  R)
47
Blade: Trinity 2004,  R)
Blade: Trinity
Got it :) Love the Blade trilogy...
48
Blade II 2002,  R)
49
Wedding Crashers 2005,  R)
50
The Wedding Date 2005,  PG-13)
The Wedding Date
got it :) Was such a brillant lovey dovey movie with a chick with some sass (Messing) definitely a fav
51
Gossip 2000,  R)
52
The Mighty Ducks 1992,  PG)
53
D2: The Mighty Ducks 1994,  PG)
54
D3: The Mighty Ducks 1996,  PG)
55
Wicker Park 2004,  PG-13)
56
Gridiron Gang 2006,  PG-13)
57
Soul Survivors 2001,  R)
58
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
One of the best movies ever made.. and Orlando Bloom is so sexy :D
59
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
orlando bloom :P:P
60
Monster-in-Law 2005,  PG-13)
61
The Goonies 1985,  PG)
The Goonies
Classic
62
Bootmen 2000,  R)
Bootmen
One of the few Aussie movies I like :)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments