My Favorite Movies


  rebelya13's Rating My Rating
1
Blood Diamond 2006,  R)
2
The Beach 2000,  R)
The Beach
great movie one of my favs
3
Legends of the Fall 1994,  R)
4
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
5
The Departed 2006,  R)
6
L.A. Confidential 1997,  R)
L.A. Confidential
great movie
7
The Lost Boys 1987,  R)
8
She's All That 1999,  PG-13)
9
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
10
Freddy vs. Jason 2003,  R)
Freddy vs. Jason
its not a good movie but it is cool
11
The Goonies 1985,  PG)
12
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives 1986,  R)
13
Armageddon 1998,  PG-13)
Armageddon
great movie
14
Gremlins 1984,  PG)
15
The Breakfast Club 1985,  R)
16
Tango & Cash 1989,  R)
17
The Others 1997,  R)
The Others
this movie is ansewsome
18
Army of Darkness 1993,  R)
19
The Lost World - Jurassic Park 1997,  PG-13)
20
Meet Joe Black 1998,  PG-13)
21
Weird Science 1985,  PG-13)
22
Donnie Brasco 1997,  R)
23
Friday the 13th Part VII - The New Blood 1988,  R)
24
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
25
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)
26
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
27
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
28
Demolition Man 1993,  R)
29
The Butterfly Effect 2004,  R)
30
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
31
Crank 2006,  R)
32
Saw III 2006,  R)
33
Halloween 1978,  R)
34
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
35
Buffy the Vampire Slayer 1992,  PG-13)
36
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
37
Lord of War 2005,  R)
38
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) 2002,  R)
39
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie 1990,  PG)
40
Scream 1996,  R)
41
Gremlins 2: The New Batch 1990,  PG-13)
42
Child's Play 3 1991,  R)
43
Old School 2003,  R)
44
Child's Play 2 1990,  R)
45
Batman Forever 1995,  PG-13)
46
The Covenant 2006,  PG-13)
47
Sleepy Hollow 1999,  R)
48
Child's Play 1988,  R)
49
The Mummy 1999,  PG-13)
50
Independence Day 1996,  PG-13)
51
Home Alone 1990,  PG)
52
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
53
Ferris Bueller's Day Off 1986,  PG)
54
Road Trip 2000,  R)
55
Pet Sematary 1989,  R)
56
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
57
American Pie 2 2001,  R)
58
Accepted 2006,  PG-13)
59
Gangs of New York 2002,  R)
60
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
61
Halloween II 1981,  R)
62
My Girl 1991,  PG)
63
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
64
Deep Blue Sea 1999,  R)
65
Bad Boys 1995,  R)
66
Starsky & Hutch 2004,  PG-13)
67
Planet of the Apes 2001,  PG-13)
68
Speed 1994,  R)
69
Alpha Dog 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments