Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  rebelinde's Rating My Rating
1
Crazy/ Beautiful 2001,  PG-13)
2
Cry-Baby 1990,  PG-13)
3
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
4
Mean Girls 2004,  PG-13)
5
The Hot Chick 2002,  PG-13)
6
White Chicks 2004,  PG-13)
7
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
8
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
9
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
10
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
11
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
12
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
13
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
14
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
15
Grease 1978,  PG)
16
Grease 2 1982,  PG)
17
Underworld 2003,  R)
18
Underworld: Evolution 2006,  R)
19
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
20
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
21
The League of Extraordinary Gentlemen 2003,  PG-13)
22
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) 2002,  R)
23
The Perfect Man 2005,  PG)
24
A Cinderella Story 2004,  PG)
25
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
26
She's All That 1999,  PG-13)
27
The Princess & the Marine 2001,  Unrated)
28
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
29
The Princess Diaries 2001,  G)
30
The Princess Bride 1987,  PG)
31
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
32
Center Stage 2000,  PG-13)
33
50 First Dates 2004,  PG-13)
34
The Legend of Zorro 2005,  PG)
35
The Mask of Zorro 1998,  PG-13)
36
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
37
Annie 1981,  PG)
38
Rodgers & Hammerstein's South Pacific 2001,  PG)
39
The Sound of Music 1965,  G)
40
Rodgers and Hammerstein's Oklahoma! 1999,  Unrated)
41
Finding Nemo 2003,  G)
42
Newsies 1992,  PG)
43
Shrek 2001,  PG)
44
Shrek 2 2004,  PG)
45
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
46
Gladiator 2000,  R)
47
Fight Club 1999,  R)
48
The Breakfast Club 1985,  R)
49
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
50
King Kong 2005,  PG-13)
51
Braveheart 1995,  R)
52
War of the Worlds 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments