My Favorite Movies
| rebeccapaata's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 2 |
Natural Born Killers 1994, R) |
|
| 3 |
Lost Highway 1997, R) |
|
| 4 |
Shag 1988, PG) |
|
| 5 |
Four Rooms 1995, R) |
|
| 6 |
Cry-Baby 1990, PG-13) |
|
| 7 |
Hairspray 1988, PG) |
|
| 8 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 9 |
Book of Love 1991, PG-13) |
|
| 10 |
Vanilla Sky 2001, R) |
|
| 11 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 12 |
Mulholland Drive 2001, R) |
|
| 13 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 14 |
New York Stories 1989, PG) |
|
| 15 |
Rosemary's Baby 1968, R) |
|
| 16 |
Beat 2000, R) |
|
| 17 |
Raising Arizona 1987, PG-13) |
|
| 18 |
Stephen King's The Stand 2000, Unrated) |
|
| 19 |
Secret Window 2004, PG-13) |
|
| 20 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 21 |
Death Becomes Her 1992, PG-13) |





















