My Favorite Movies


  rebeccagzr's Rating My Rating
1
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
I was down town when they were filming,and it looked CRAZY. Loved this movie
2
Spider-Man Strikes Back (Spiderman: The Deadly Dust) 1978,  Unrated)
Spider-Man Strikes Back (Spiderman: The Deadly Dust)
Everybody likes spiders
3
Hannibal 2001,  R)
Hannibal
Hannibal the cannibal,Good eats
4
Saturday Night Fever 1977,  R)
Saturday Night Fever
Hey I love John Travolta. I also have the original Album.too funny
5
Mermaids 1990,  PG-13)
6
Moonstruck 1987,  PG)
Moonstruck
Love Cher great Actress...Snap out of it!!
7
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
Catch Me If You Can
I have watched this many times,Great movie
8
Get Shorty 1995,  R)
Get Shorty
Great actors,Great Movie...
9
Man on Fire 2004,  R)
10
An American Haunting 2006,  PG-13)
An American Haunting
Holy Crap...This movie was pretty good and SCARRRYYY

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. rebeccagzr
    rebeccagzr posted 3 years ago

    Give me blood and GUT'S,Make me Laugh as I love a good comedy.True stories are great.And I love me a good Fiction...