My Favorite Movies
| rcjwecbr's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 2 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 3 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 4 |
A Bronx Tale 1993, R) |
|
| 5 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 6 |
Beat Street 1984, PG) |
|
| 7 |
Friday 1995, R) |
|
| 8 |
Next Friday 2000, R) |
|
| 9 |
Friday After Next 2002, R) |
|
| 10 |
ATL 2006, PG-13) |
|
| 11 |
Shark Tale 2004, PG) |
|
| 12 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 13 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 14 |
Shrek the Third 2007, PG) |














