My Favorite Movies
| rcdlandry's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 2 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 3 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 4 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 5 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 6 |
I'll Be Home for Christmas 1998, PG) |
|
| 7 |
Passenger 57 1992, R) |
|
| 8 |
Deep Rising 1998, R) |
|
| 9 |
When a Stranger Calls 2006, PG-13) |
|
| 10 |
Nothing to Lose 1997, R) |
|
| 11 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 12 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 13 |
Crank 2006, R) |
|
| 14 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 15 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 16 |
The Bourne Supremacy 2004, PG-13) |
|
| 17 |
The Bourne Ultimatum 2007, PG-13) |
|
| 18 |
The Italian Job 2003, PG-13) |
|
| 19 |
The Scorpion King 2002, PG-13) |
|
| 20 |
Independence Day 1996, PG-13) |



















