My Favorite Movies
Give list a short description
| razalu39ster's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Music and Lyrics 2007, PG-13) |
|
| 2 |
300 2007, R) |
|
| 3 |
Grease 1978, PG) |
|
| 4 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 5 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 6 |
Take the Lead 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Red Eye 2005, PG-13) |
|
| 8 |
RocketMan (Rocket Man) 1997, PG) |
|
| 9 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 10 |
Walking Tall 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Just My Luck 2006, PG-13) |
|
| 12 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 13 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 14 |
Failure to Launch 2006, PG-13) |
|
| 15 |
Stuck On You 2003, PG-13) |
|
| 16 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 18 |
Shall We Dance 2004, PG-13) |
|
| 19 |
The Truman Show 1998, PG) |
|
| 20 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 21 |
August Rush 2007, PG) |
|
| 22 |
Enchanted 2007, PG) |
|
| 23 |
Elf 2003, PG) |
|
| 24 |
Keeping the Faith 2000, PG-13) |
|
| 25 |
Fun With Dick and Jane 2005, PG-13) |
|
| 26 |
I Am Sam 2001, PG-13) |
|
| 27 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 28 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 29 |
Elizabethtown 2005, PG-13) |
|
| 30 |
Stardust 2007, PG-13) |
|
| 31 |
Bend It Like Beckham 2002, PG-13) |
|
| 32 |
Into the Blue 2005, PG-13) |
|
| 33 |
Ever After: A Cinderella Story 1998, PG-13) |
|
| 34 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 35 |
The Game Plan 2007, PG) |
|
| 36 |
Blue Crush 2002, PG-13) |
|
| 37 |
27 Dresses 2008, PG-13) |
|
| 38 |
Fever Pitch (The Perfect Catch) 2005, PG-13) |
|
| 39 |
Cast Away 2000, PG-13) |
|
| 40 |
Music From Another Room 1998, PG-13) |
|
| 41 |
Anna and the King 1999, PG-13) |
|
| 42 |
A Knight's Tale 2001, PG-13) |
|
| 43 |
Catch Me If You Can 2002, PG-13) |
|
| 44 |
Disturbia 2007, PG-13) |
|
| 45 |
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2008, PG) |
|
| 46 |
Premonition 2007, PG-13) |
|
| 47 |
Get Smart 2008, PG-13) |















































