Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ray1girl1991's Rating My Rating
1
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
Even though he is old, Richard Gere is still pretty Sexy!!!!
2
Step Up 2006,  PG-13)
3
8 Mile 2002,  R)
4
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
NOGGIN!!!!!!!! SWEET!!!!!!!!!
5
The Incredibles 2004,  PG)
6
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
7
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
8
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
loved this one too
9
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
This is such a good story... how far someone will go to show their love for someone!
10
Mean Girls 2004,  PG-13)
11
A Cinderella Story 2004,  PG)
12
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
13
Hitch 2005,  PG-13)
Hitch
LOVED IT!
14
50 First Dates 2004,  PG-13)
15
Braveheart 1995,  R)
16
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
TYRESE AND PAUL WALKER!!!!
17
War of the Worlds 2005,  PG-13)
18
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
W()()T W()()T!!!!!! BRAD PITT!! HOTTIE!!!!!
19
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
20
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
I love Adam Sandler!
21
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
OMG!!... HAHAHAHAHAHA
22
School of Rock 2003,  PG-13)
23
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
24
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
25
Wedding Crashers 2005,  R)
26
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
27
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
28
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
29
American Pie 1999,  R)
30
Shrek 2 2004,  PG)
31
Spider-Man 2002,  PG-13)
32
Scary Movie 2000,  R)
33
The Matrix 1999,  R)
34
There's Something About Mary 1998,  R)
35
Gladiator 2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments