My Favorite Movies


  1. raviersylph
  2. Avarice 9.0

Movies that would make you wish you're born with that acting bug!

  raviersylph's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
Delicious!
2
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
Family matters most!
3
About a Boy 2002,  PG-13)
About a Boy
One hot daddy!
4
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
Patriotic!
5
The Incredibles 2004,  PG)
The Incredibles
Spectacular!
6
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
Kill Bill: Volume 1
Kick ass chick!
7
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
I j'adore the twinks!
8
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
Superb!
9
Children of Men 2006,  R)
10
The Celestine Prophecy 2006,  PG)
11
Stardust 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments