My Favorite Movies
| RavenSlone's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 2 |
Teddy Bears' Picnic 2002, R) |
|
| 3 |
Bug 2006, R) |
|
| 4 |
The Good Life 2007, R) |
|
| 5 |
Who the $#%@ Is Jackson Pollock 2006, PG-13) |
|
| 6 |
Let the Good Times Roll 2005, Unrated) |
|
| 7 |
Halal Harry 2006, Unrated) |
|
| 8 |
Penny Points to Paradise 1951, Unrated) |
|
| 9 |
A Couple of White Chicks at the Hairdresser 2007, Unrated) |
|
| 10 |
White Angel 1936, Unrated) |
|
| 11 |
Cockfighter (Born to Kill) 1974, R) |
|
| 12 |
The Van 1977, R) |
|
| 13 |
Wise Blood 1979, PG) |
|
| 14 |
Sir Henry at Rawlinson End 1980, Unrated) |
|
| 15 |
The Flight of Dragons 1982, Unrated) |
|
| 16 |
Perawan disarang sindikat (Virgins From Hell) 1987, Unrated) |
|
| 17 |
Harry and the Hendersons 1987, PG) |
|
| 18 |
Ewangelia wedlug Harry'ego (The Gospel According to Harry) (Desert Lunch) 1994, Unrated) |
|
| 19 |
Bukowski: Born into This 2002, R) |
|
| 20 |
Mickey 2003, PG) |
|
| 21 |
TV Party 2005, Unrated) |















