My Favorite Movies
| raven6170's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 9 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 10 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 11 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 12 |
Sin City 2005, R) |
|
| 13 |
Grease 1978, PG) |
|
| 14 |
Saw II 2005, R) |
|
| 15 |
Saw III 2006, R) |
|
| 16 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 17 |
War of the Worlds 2005, PG-13) |
|
| 18 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 19 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 20 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 21 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 22 |
School of Rock 2003, PG-13) |






















