Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  raskothe's Rating My Rating
1
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
It was ok...........im over it....its just annoying now.
2
Otis 2008,  Unrated)
Otis
I loved it sooo much..... it was a little bad with all the things he was gona do to her but ya ........and jared kusnitz is in it and hes sooo hot
3
House of Wax 2005,  R)
House of Wax
it was sooo good....................i loved it wen the one dude's acheles tendon got cut............it was sweet!!!! and i loved the part wen paris hilton dies!!! that was my favorite part!
4
Dance of the Dead 2008,  R)
Dance of the Dead
Jared kusnitz is sooo HOT!!!!!!!!!! i love zombies!!!!........"Were going to prom, to kick some zombie ass!"
5
Juno 2007,  PG-13)
Juno
this movie is sweet.... i love the part when junos like "Go Carol!"
6
Deep Winter 2008,  PG-13)
Deep Winter
OMG!!!!!!!! it was sooo awesome.............i LOVED it!!!!!! kellen lutz is sooo hot in this movie..........kinda sad wen he died in the movie tho....
7
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
The Twilight Saga: New Moon
OMG!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i want see it so badly.......its gona be awesome!!!!!!!!
8
The Little Vampire 2000,  PG)
The Little Vampire
i love this show!!!!!!!! i love the character roudalph the best.... rollo weeks is great in this movie!!!
9
Superbad 2007,  R)
Superbad
i loved it....I am mclovin ha ha and wen hes like hey look were blood brothers
10
Little Miss Sunshine 2006,  R)
Little Miss Sunshine
i LOVED it!!!!!!! the funniest part is wen they steal the grandpa and put him in their car van thing watever it is. Dwayne is my fav charictor in this movie!
11
Keith 2008,  PG-13)
Keith
OMFG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! this movie made me cry! its so sad! i would of never have known that the ending was gona be like that! i loved it! but the part about keith having cancer just brang on the tears!!!!!!! awww man all i can say is that it was a great movie!
12
Alice in Wonderland 2010,  PG)
Alice in Wonderland
This was like the BEST movie EVER! i loved the mad hatter and the mad rabbit. :) i must say.... any movie with johnny depp in it is a great movie. and any movie directed by Tim Burton is a piece of art. that sounded a little cheesy..oh well!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments