Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Rashida's Rating My Rating
1
Akeelah and the Bee 2006,  PG)
2
Bend It Like Beckham 2002,  PG-13)
3
Bride and Prejudice 2004,  PG-13)
4
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
5
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
6
Daredevil 2003,  PG-13)
7
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
8
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
9
Happy Feet 2006,  PG)
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
12
Honey 2003,  PG-13)
13
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
14
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
15
Pulp Fiction 1994,  R)
16
Rush Hour 1998,  PG-13)
17
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
18
Sleepover 2004,  PG)
19
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
20
Taxi 2004,  PG-13)
21
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
22
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
23
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
24
The Incredibles 2004,  PG)
25
The Lord of the Rings 1978,  PG)
26
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
27
The Longest Yard 2005,  PG-13)
28
The Princess Diaries 2001,  G)
29
XXX 2002,  PG-13)
30
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
31
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments