Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  RashedHasan's Rating My Rating
1
300 2007,  R)
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
3
Finding Nemo 2003,  G)
4
The Matrix 1999,  R)
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
6
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
7
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
8
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
9
The Godfather 1972,  R)
10
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
11
50 First Dates 2004,  PG-13)
12
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
13
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
14
Saw IV 2007,  R)
15
Saw III 2006,  R)
16
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
17
Seven Samurai (Shichinin no Samurai) 1954,  Unrated)
18
The Last Samurai 2003,  R)
19
Collateral 2004,  R)
20
Saving Private Ryan 1998,  R)
21
A Lot Like Love 2005,  PG-13)
22
10,000 B.C. 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments