My Favorite Movies


  1. raqu2
  2. Angie

These are some of my favorites

  raqu2's Rating My Rating
1
The Wiz 1978,  G)
The Wiz
I love this movie I have it on DVD
2
I'm Gonna Git You Sucka! 1988,  R)
I'm Gonna Git You Sucka!
This movie is so funny I love to watch it
3
A Low Down Dirty Shame 1994,  R)
A Low Down Dirty Shame
This movie is so damn funny singing James brown to dogs
4
Hollywood Shuffle 1987,  R)
Hollywood Shuffle
What can I say but they killedit my brother and where's my bitches
5
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood 1996,  R)
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood
What you say about my momma
6
Little Man 2006,  PG-13)
Little Man
This is one of the best movies they have made
7
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
Loved this movie
8
Friday 1995,  R)
Friday
Daaaammmmmnnnnnnnnnnn
9
Next Friday 2000,  R)
Next Friday
Pimp down
10
Friday After Next 2002,  R)
11
Which Way Is Up? 1977,  R)
12
Madea Goes to Jail 2009,  PG-13)
13
Diary of a Mad Black Woman 2005,  PG-13)
14
Diary of a Mad Black Woman: The Play 2001,  Unrated)
15
Meet The Browns 2008,  PG-13)
16
Meet the Browns 2004,  Unrated)
17
Madea's Family Reunion 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments