My Favorite Movies


  rania44's Rating My Rating
1
9 1/2 Weeks 1986,  R)
2
Two Weeks with Love 1950,  PG)
3
Love Story 1970,  PG)
4
Not a Love Story: The Odyssey of Linda Lee Tracey 1981,  Unrated)
5
Comrades - Almost a Love Story (Tian mi mi) 1997,  Unrated)
6
I Love You, I Love You Not 1997,  PG-13)
7
Darr: A Violent Love Story (Fear) 1994,  Unrated)
8
1942: A Love Story 1994,  Unrated)
9
What Love Is 2006,  R)
10
Crazy Love 2007,  PG-13)
11
Love Strange Love 2005,  Unrated)
12
The Greatest Love of All (O Maior Amor do Mundo) 2006,  Unrated)
13
Love for Share (Berbagi Suami) 2006,  Unrated)
14
Love Is the Drug (Addicted to Her Love) 2006,  R)
15
Fantastic Four 2005,  PG-13)
16
Love + Hate 2005,  Unrated)
17
Top Gun 1986,  PG)
18
Woman on Top 2000,  R)
19
Lonely are the Brave 1962,  Unrated)
20
Brave Story 2006,  Unrated)
21
Music of the Heart 1999,  PG)
22
The Heart of Me 2002,  R)
23
Open My Heart 2002,  Unrated)
24
Where the Heart Is 1990,  R)
25
Heart of Light 1998,  Unrated)
26
Heart and Souls 1993,  PG-13)
27
Playing by Heart 1998,  R)
28
Who Needs a Heart 1991,  Unrated)
29
Home of the Brave 2006,  R)
30
The Brave One 1956,  Unrated)
31
Brave New World 1998,  Unrated)
32
The Brave 1997,  Unrated)
33
Godfather 2006,  Unrated)
34
Cidade de Deus (City of God) 2002,  R)
35
The Family Man 2000,  PG-13)
36
The Family Stone 2005,  PG-13)
37
My Family 1995,  R)
38
Family Plot 1976,  PG)
39
Gan-keun gajok (A Bold Family) (Super Family) 2005,  Unrated)
40
L' Amico di Famiglia (The Family Friend) (Friend of the Family) 2006,  Unrated)
41
Wu yi tan zhang Lei Luo zhuan (Lee Rock) 1991,  Unrated)
42
True Heart 1997,  PG)
43
True Romance 1993,  R)
44
True Believer 1989,  R)
45
True Stories 1986,  PG)
46
One True Thing 1998,  R)
47
Fairy Tale - A True Story 1997,  PG)
48
True Friends 1998,  R)
49
True Love 1989,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments