My Favorite Movies


  randa112288's Rating My Rating
1
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
Channing Tatum, Channing Tatum, Channing Tatum, what else is there to say?
2
Four Brothers 2005,  R)
Four Brothers
Words cannot describe this movie
3
Fear 1996,  R)
Fear
Mark Wahlberg makes an obsessive boyfriend look so good.
4
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
Could've done w/o Amanda Bynes, but it's an excellent movie, and I don't even like soccer.
5
Coach Carter 2005,  PG-13)
Coach Carter
Could've gotten 5 stars but Channing wasn't in there enough, but I do love the shower scene in the begining.
6
The Marine 2006,  PG-13)
The Marine
Call me biased, and I probably wouldn't ov watched it if John Cena wasn't in it, but knowing my dad, I probably would have, any way, this is a really good film, and any one who disagrees can go watch Barney.
7
Shooter 2007,  R)
Shooter
Really gooood!!
8
Southie 1998,  R)
Southie
Donnie Wahlberg looks so much like Mark Wahlberg in this movie, that it's scary, but if you give me a Wahlberg in a movie set in Boston, I'mma watch it.
9
The Departed 2006,  R)
10
Saw II 2005,  R)
Saw II
Much better than the 1st Saw and i must say Donnie Wahlberg ain't looking too bad.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments