My Favorite Movies
| ramozz's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
21 Grams 2003, R) |
|
| 2 |
The Crow 1994, R) |
|
| 3 |
The Five People You Meet in Heaven 2004, Unrated) |
|
| 4 |
187 1997, R) |
|
| 5 |
Amores Perros 2000, R) |
|
| 6 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 7 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 8 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 9 |
From Hell 2001, R) |
|
| 10 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 11 |
Once Upon a Time in Mexico 2003, R) |
|
| 12 |
Dirty Dancing - Havana Nights 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 14 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Reign Over Me 2007, R) |
|
| 16 |
The Golden Compass 2007, PG-13) |
|
| 17 |
Home Alone 1990, PG) |
|
| 18 |
Bram Stoker's Dracula 1992, R) |
|
| 19 |
Mystic River 2003, R) |



















