My Favorite Movies
| ramielerocks's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Camp 2003, PG-13) |
|
| 2 |
Scary Movie 3 2003, PG-13) |
|
| 3 |
Sister Act 2: Back in the Habit 1993, PG) |
|
| 4 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 5 |
I'm No Angel 1933, Unrated)
Mae West is possibly one of the best, if not the best actress ever. She is sexy and I think that she was way before her time. Her one liners and double entendres make this movie a classic. Many of todays modern actresses could learn a few things by watching how much of a performer Mae West really is. |
|
| 6 |
I Love You, Man 2009, R) |
|
| 7 |
Sex and the City 2008, R) |
|
| 8 |
Step Up 2 the Streets 2008, PG-13) |
|
| 9 |
Marley & Me 2008, PG) |
|
| 10 |
The Devil Wears Prada 2006, PG-13) |
|
| 11 |
Angus, Thongs and Perfect Snogging 2008, PG-13) |
|
| 12 |
Hairspray 2007, PG) |
|
| 13 |
What Happens in Vegas 2008, PG-13) |













