My Favorite Movies
| rami7575's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Apocalypse Now 1979, R) |
|
| 2 |
The Killer (Dip huet seung hung) 1989, R) |
|
| 3 |
True Romance 1993, R) |
|
| 4 |
Children of Men 2006, R) |
|
| 5 |
Sling Blade 1996, R) |
|
| 6 |
Serenity 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Kikujiro 1999, PG-13) |
|
| 8 |
Rear Window 1954, PG) |
|
| 9 |
Seven Samurai (Shichinin no Samurai) 1954, Unrated) |
|
| 10 |
Dark City 1998, R) |
|
| 11 |
Blade Runner 1982, R) |










