Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. ramcio
  2. Andre

Give list a short description

  ramcio's Rating My Rating
1
Snatch 2001,  R)
2
The Boondock Saints 2000,  R)
3
Memento 2000,  R)
Memento
Mind blowing movie. Really intense and you have to be concentrating the whole time, but completely worth it.
4
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
5
High Fidelity 2000,  R)
6
Donnie Darko 2001,  R)
7
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999,  R)
8
Garden State 2004,  R)
9
Love Actually 2003,  R)
10
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
11
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
12
Sin City 2005,  R)
13
Pulp Fiction 1994,  R)
14
Shrek 2001,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments