Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  rain74bows's Rating My Rating
1
Born Free 1965,  PG)
2
Grease 1978,  PG)
3
Top Gun 1986,  PG)
4
An Officer and a Gentleman 1982,  R)
5
Finding Nemo 2003,  G)
6
Free Willy 1993,  PG)
7
National Lampoon's Vacation 1983,  R)
8
Planes, Trains and Automobiles 1987,  R)
Planes, Trains and Automobiles
you are always wonder what is going to happen next.
9
Good Morning, Vietnam 1987,  R)
Good Morning, Vietnam
This could have been so true over there for some of us for all we know. And we hope someone like crowner was there lifting spirts.
10
Snow Dogs 2002,  PG)
Snow Dogs
Those dogs where the movie.
11
Santa Claus 1959,  Unrated)
12
Home Alone 1990,  PG)
Home Alone
It could happen and what would you do if it happen to you.
13
Full Metal Jacket 1987,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments