My Favorite Movies


  raiderhater3's Rating My Rating
1
Toy Story 2 1999,  G)
Toy Story 2
my favorite is buzz lightyear! he is the best!! to infintity and beyond
2
Wolf's Rain 2005,  Unrated)
Wolf's Rain
i love this movie! and i like the wolf's they are so pretty especially the white one but its pretty sad to.
3
Bambi II 2006,  G)
Bambi II
i love bambi he is so cute!! but i really like thumper but bambi my most favorite but after thumper is flower ,i havent seen it yet but i really want to it looks really good but i also like feline because she has the most pretty blue eyes! but thumpers sisters are cute to and i like bambis dad he looks cool
4
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
i jus love johnny storm he is so cute and funny!
5
Flicka 2006,  PG)
Flicka
I LOVE THIS MOVIE!
6
300 2007,  R)
300
i just love war movies! they are so cool and bloody but i think this one is gonna be the best war movie ever!!
7
Transformers 2007,  PG-13)
8
Ghost Rider 2007,  PG-13)
9
Running Scared 2005,  R)
10
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
i love this movie it is so sad and reale cute i so want this movie
11
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
12
Bring It On 2000,  PG-13)
13
The Marine 2006,  PG-13)
14
Sleepy Hollow 1999,  R)
15
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
16
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
this movie is my favorite out of all the tim burton movies made! but my favorite is jack he is so cool and really tall but cool !
17
Last Holiday 2006,  PG-13)
18
Little Man 2006,  PG-13)
19
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
20
Take the Lead 2006,  PG-13)
21
Shall We Dance 2004,  PG-13)
22
The Legend of Zorro 2005,  PG)
23
Blade: Trinity 2004,  R)
24
Underworld: Evolution 2006,  R)
25
Open Season 2006,  PG)
Open Season
this a very funny movie! especially elliot he is the funniest one in the whole movie! he is really really funny!
26
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
i think this is the best lord of the rings but i dont think its as good as the new movie 300
27
You Got Served 2004,  PG-13)
28
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
29
Toy Story 1995,  G)
Toy Story
buzz lightyear is the best that happened 2 toy story!
30
Brother Bear 2003,  G)
31
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
i love this movie! especially with squirt he is so cute and crush is cool and funny
32
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
fune better than 1st
33
Happy Feet 2006,  PG)
34
Ice Age 2002,  PG)
Ice Age
i love this movie its really funny but my favorites r sid and diego! they r so funny!
35
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
36
The Benchwarmers 2006,  PG-13)
37
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
i like all the weapons
38
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
39
Liar Liar 1997,  PG-13)
40
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
he is so cool
41
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
42
Norbit 2007,  PG-13)
43
Daddy's Little Girls 2007,  PG-13)
44
Diary of a Mad Black Woman 2005,  PG-13)
45
Madea's Family Reunion 2006,  PG-13)
46
Madea Goes to Jail 2006,  PG-13)
47
Reversal 2001,  PG-13)
Reversal
this is a very good movie especially if u are a sports person!
48
Black Hawk Down 2001,  R)
Black Hawk Down
best war movie i ever seen
49
Bubble Boy 2001,  PG-13)
Bubble Boy
this movie is so cool and funny
50
Dude, Where's My Car? 2000,  PG-13)
Dude, Where's My Car?
i love this movie
51
Gridiron Gang 2006,  PG-13)
Gridiron Gang
this is such a good movie and this 1 i cried but onle a little
52
Coach Carter 2005,  PG-13)
Coach Carter
this movie is cool i love this movie
53
Little Miss Sunshine 2006,  R)
Little Miss Sunshine
i havent seen it yet but it looks reale good
54
Beauty And The Beast - Belle's Magical World 2003,  G)
Beauty And The Beast - Belle's Magical World
i love this movie it is sweet and nice and i like the little tea cup he is so cute and the little dog 2
55
Snow White and the Seven Dwarfs 1937,  G)
Snow White and the Seven Dwarfs
this movie is reale neat especially with dopey and bashful and my favorite GRUMPY
56
Pinocchio 1940,  G)
Pinocchio
this is the coolest and funniest disney movie and especially with jiminy cricket
57
Aladdin 2002,  G)
58
Vision Quest 1985,  R)
Vision Quest
havent seen it yet but my brother recommended it
59
Cinderella 1950,  G)
Cinderella
this movie is realle cool and i like alot also because of the prince and of the mice
60
Aladdin and the King of Thieves 1999,  G)
Aladdin and the King of Thieves
havent seen all of it but it is reale good
61
Sleeping Beauty 1959,  G)
Sleeping Beauty
i love this movie especially with the prince and the fairys but mostly the prince and the rest
62
The Swan Princess II: Escape from Castle Mountain 1997,  G)
The Swan Princess II: Escape from Castle Mountain
havent seen it yet but i like the swan princess movies
63
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
this was a cool movie.
64
The Lion King 1 1/2 2004,  G)
The Lion King 1 1/2
this is my favorite movie because timon and pumba are in it and they are my favorite
65
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
The Lion King 2 - Simba's Pride
lion king is a good movie but arent kiara and kovu like cousins or something?
66
Dumbo 1941,  G)
Dumbo
Dumbo is so cute especially with the big ears and if i was his mom i would do the same thing if someone was being mean 2 my kid!!! but i love his big ears they are so cute.
67
Peter Pan 1953,  G)
Peter Pan
i love peter pan he is so cool and tinker bell is to and i love her attitude it is so cool and if i was her i would act the same way
68
Alice in Wonderland 1951,  G)
Alice in Wonderland
i love the cheshire cat he is fune and i like the cards and the queen
69
Lilo & Stitch 2003,  G)
Lilo & Stitch
stitch is the best of all the aliens and lilo is the best because she fights and she beats her up to i also like her because she likes gross things and scary things like me
70
The Abandoned 2007,  R)
The Abandoned
this seems scary but i thought it was about a kid who was abandoned not that i wanted it 2 be but jus a thought thats all
71
Cardcaptor Sakura - The Movie 2002,  G)
Cardcaptor Sakura - The Movie
this movie is cool but not as good as sailor moon
72
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card 2003,  Unrated)
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card
these movies are good i only seen a couple but they are pretty good!
73
Sailor Moon Super S the Movie: Black Dream Hole 1995,  Unrated)
Sailor Moon Super S the Movie: Black Dream Hole
i love sailor moon but mini moon is my favorite
74
Sailor Moon R the Movie: Promise of the Rose 2000,  PG-13)
Sailor Moon R the Movie: Promise of the Rose
i havent seen all of them but these movies are the best
75
Sailor Moon S 2001,  Unrated)
Sailor Moon S
mini moon is the best! she is my favorite and i like her hair because how it is and the color but i like her personality to!
76
Man on Fire 2004,  R)
Man on Fire
i love the music it goes great with the movie and the scenes!! this is a really good movie
77
The Illusionist 2006,  PG-13)
The Illusionist
i love magic movies they are so suprising and weird but this is the best and only magic movie i ever seen
78
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
The Sixth Sense
this movie is really wierd but neat and there are some suprising things that pop up!!
79
Small Soldiers 1998,  PG-13)
Small Soldiers
this movie is really cool but not better than toy story but i love the soldiers they are so much cooler but i also like the monsters they are funny but the soldiers are evil for jus bein toys but they r so cool! lol :)
80
The Indian in the Cupboard 1995,  PG)
The Indian in the Cupboard
i love this movie its a really nice movie!
81
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
this is really sad but this is the best movie will smith ever made!! i love it
82
Men in Black 1997,  PG-13)
Men in Black
i like the aliens who drink coffee alot they are so funny and cool! but will smith is what makes this movie really good
83
Ghostbusters 1984,  PG)
Ghostbusters
this is one of my fsvorite movies! but my favorite is the green ghost but i dont remember his name
84
Ghostbusters 2 1989,  PG)
Ghostbusters 2
havent senn it yet but i love the ghostbusters movies they are the best
85
Teenage Mutant Ninja Turtles - Michelangelo's Christmas Rescue 2004,  Unrated)
Teenage Mutant Ninja Turtles - Michelangelo's Christmas Rescue
ninja urtles are the best! they are so cool and michelangelo is my favorite!
86
The Swan Princess 1994,  G)
The Swan Princess
i love swans they are so pretty and i like the movie to
87
The Swan Princess: Escape from Castle Mountain 2004,  G)
88
The Swan Princess III: The Mystery of the Enchanted Kingdom 1998,  G)
The Swan Princess III: The Mystery of the Enchanted Kingdom
havent seen this one either but looks good
89
The Incredibles 2004,  PG)
The Incredibles
this ovie is good but i dont like mr incredible he is dumb like frozone but i like jack jack his powers are cool
90
Babel 2006,  R)
Babel
this is a weird movie u have to pay attention to know whats happening but there are no suprises but its jus weird
91
Crash 2005,  R)
Crash
i really like this movie its cool! but silly
92
Once Upon a Time in Mexico 2003,  R)
Once Upon a Time in Mexico
this is such a good movie and i like the way they have the guns in the guitar cases and the guys fake arm
93
Rookie of the Year 1993,  PG)
Rookie of the Year
this is the best baseball movie ever but not as good as the sandlot
94
The Sandlot 1993,  PG)
The Sandlot
this my favorite baseball movie it is reale good and funny ! but this is my favorite movie ever and i said that before but this is really my favorite movie and those kids are so funny !!!!
95
The Little Rascals 1994,  PG)
The Little Rascals
these little kids are so funny especially alfalfa and spanky!
96
Pocahontas 1996,  G)
Pocahontas
my favorite is the racoon he is cool
97
Cinderella II - Dreams Come True 2002,  G)
Cinderella II - Dreams Come True
i just love the mice they are so cute and i like the fairy to
98
Cinderella III: A Twist in Time 2007,  G)
Cinderella III: A Twist in Time
havent seen it yet but it seems really good so i want to see it
99
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
Maid in Manhattan
i love this movie it is so pretty and sad! but it is really good
100
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
my favorite is the lion and the wolfs and the beavers! but mostly everything in the movie i like but it is the best fairy tale movie i ever seen!! well atleast i thnk its a fairy tale
101
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
this one is good to and my favorites are legolas and the dorf!! they are so funny together
102
Accepted 2006,  PG-13)
Accepted
very funny and very good
103
The Mask 1994,  PG-13)
The Mask
he is so funny! this is one of my many favorite movies
104
Who Framed Roger Rabbit 1988,  PG)
Who Framed Roger Rabbit
roger rabbit is funny!! he is the best and i just love this movie especially because of all the disney characters in there!! i think it might be favorite movie thats a cartoon
105
Space Jam 1996,  PG)
Space Jam
bugs bunny is my favorite looney tune!! he is the best but my second is daffy duck! but i like bugs the best
106
Looney Tunes: Back in Action 2003,  PG)
Looney Tunes: Back in Action
looney tunes are better than disney characters !! they are the best thing that ever happened to cartoons
107
TMNT 2007,  PG)
TMNT
this movie is funny and cool but its really short! but leanardo is really cool i like the way he talks but michelangelo is really funny and really cool hes my favorite!
108
The Little Mermaid 1989,  G)
The Little Mermaid
the little mermaid is one of the best disney princess movies ever!
109
Aladdin 1992,  G)
Aladdin
i just love the monkey and the tiger! but i like alladin to!
110
Mulan 1998,  G)
Mulan
i like the cricket and mushu thye are the best ones but i like the song mulan sings
111
Grease 1978,  PG)
Grease
i love grease its a really good movie but i dont like when that riz girl sings thats really boring but i like when they are at the carnival and they sing whatever the songs called but i like the one thats called your the one that i want
112
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
i like the songs that they sing like bop to the top or breaking free but i really like the whole movie
113
Cats: The Musical 1998,  G)
Cats: The Musical
this is the best musical i ever watched and the only one but this is the best especially with mr.mistoffoly but i dont know how to spell his name but hes the one that looks like he has a tuxedo on but he aint the fat one but i really like this musical its interesting
114
Looney Tunes ,  G)
Looney Tunes
looney tunes are better than disney characters! you don't get bored from watching them alot.
115
Looney Tunes - Reality Check 2003,  G)
Looney Tunes - Reality Check
i just love marvin the martian! he is so cool and because how he talks
116
Bambi 1942,  G)
Bambi
thumper is the cutest little rabbit ! and he is so funny but i like bambi the most , and flower is the most adorable little skunk i ever seen!!
117
An American Tail 1986,  G)
An American Tail
this movie is so cute!! i just love this movie but its funny to. but these are the most cutest mice ever!
118
Rocky Balboa 2006,  PG)
Rocky Balboa
rocky is cool! but im not a big fan of boxingbut i like a boxer in real life his name is oscar de la hoya .somethin like that but im not sure thats how u spell his name but rocky movies are realy cool
119
The Jungle Book 1967,  G)
The Jungle Book
i like the panther and the tiger, they are the best and becuase they are my favorite wild cats.
120
The Jungle Book 2 2003,  G)
The Jungle Book 2
i like the little boy! he is ao adorable and funny! but mostly cuz he is so small.
121
Casino Royale 2006,  PG-13)
Casino Royale
this is the best action movie i ever seen! well one of them but it is really good but the ending is really sucky! but he also has the most georgous blue eyes i ever seen in my entire life!! ;)
122
Spider-Man 2002,  PG-13)
Spider-Man
he is my fav super hero! he is the best super hero and i like his costume and the colors but i love his two bad sides! venom and carnage! but i love his blue eyes they are so pretty !!!!!! i love guys with blue eyes
123
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
Spider-Man 3
i jus love spider man but i really like his bad sides like venom and carnage!
124
Eragon 2006,  PG)
Eragon
i luv this movie especially the dragon but i kinda like eragons blue eyes they are so pretty! lol but the movie is really good but it kinda made me cry and i guess i jus cry over movies when peoples pet dies or somethin like that but it is really good but the dragons blue eyes are really really pretty to and her voice!
125
The Holiday 2006,  PG-13)
The Holiday
i lve this movie its is really good and perty funny cuz that amanda girl punches her boyfriend that was so funny but i like the whole movie its the best romance movie ive seen in a while.
126
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005,  Unrated)
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo!
i like naruto and the others but i really like kakashi! he is so cool!
127
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004,  Unrated)
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!)
i like kakashi he is the best guy on naruto and the best looking to! ;)
128
Meet the Robinsons 2007,  G)
Meet the Robinsons
i love this movie!! it is so cool and funny but i cried in the middle of the movie but i like wilbur he's funny and i like his mom and the singing frogs but i also like goob lewiss roommate but i like the invetion that lewis makes at the end of the movie but i hope the future is like the one in this movie but this is really a good movie! :)
129
Digimon - The Movie 1999,  PG)
Digimon - The Movie
i luv digimon! but i like kari and tk and rika they are my favorite people in digimon! and i also like there digimon!
130
Big Daddy 1999,  PG-13)
Big Daddy
i think this movie is so funny! this little kid is so funny but adam sandler is really funny to!
131
Stick It 2006,  PG)
Stick It
this is a good movie and its funny
132
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
Happy Gilmore
this movie is the best!! but its funny 2 cuz he fights with bob barker from the price is right!!
133
The Waterboy 1998,  PG-13)
The Waterboy
i think this movie is the funniest cuz how he talks but cuz everyone picks on him! but i like the coach hes funny 2!
134
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
i only seen this a coupke times but i wish i could c it again cuz its a really good movie but very fune but the big guy i seen somewhere before but i dont know where! but i like care taker but its funny cuz they are making fun of him cuz he is a nice guy in jail and his rating is half a star and adam sandlers is a superstar cuz he played professional football so he is a superstar! so they said super star v.s. half a star! something like that! lol
135
Adam Sandler's Eight Crazy Nights 2002,  PG-13)
Adam Sandler's Eight Crazy Nights
i luv this movie! it is freakin halarious especially whitey and davey but mostly davey! but he is kinda mean! lol but the reindeer are kinda wierd but this movie is the funniest movie i ever seen! lol :)
136
Eight Below 2006,  PG)
Eight Below
this is a good movie but i dont know how this is a funny romantic movie? but its sad a the end but its funny
137
Final Fantasy X-2 2003,  Unrated)
Final Fantasy X-2
i never seen this movie but i saw some like game thing at thos movie places where u ent movies and games i saw the game there and i like the thief girl and the singing girl or the savior girl but it looks good sorta
138
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
Final Fantasy VII - Advent Children
these movies look okay i guess never seen them before
139
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) 2001,  R)
Thirteen Ghosts (13 Ghosts)
this is a really creepy movie and i love it!! its really cool and the ghosts are kinda scary but really cool!!
140
O Brother, Where Art Thou? 2000,  PG-13)
O Brother, Where Art Thou?
i luv this movie the first time i watched this movie was in my class and it was a perty good movie 2!! its funny and i like the songs that r on there!
141
The Green Mile 1999,  R)
The Green Mile
this is a weird but good movie
142
Turner and Hooch 1989,  PG)
Turner and Hooch
funny movie and i like the dog its cool
143
Dreamgirls 2006,  PG-13)
Dreamgirls
this is a really good movie and i think its almost as good as pursue of happyness but i like the songs that they sing!
144
Teen Titans: Trouble in Tokyo 2006,  Unrated)
Teen Titans: Trouble in Tokyo
i love this show my favorites r raven and beastboy ,ravens cool but beastboys really funny and cool that he can change into ne animal he wants like a dinosaur!! lol and i saw some of this movie but i didnt get 2 c how it ended
145
Chicken Run 2000,  G)
Chicken Run
this is a really funny movie! my favorites are the rats they are so funny! but this is a silly movie but i love it! lol :D
146
Flushed Away 2006,  PG)
Flushed Away
this is sn oksy movie not that great but sorta funny but my favorite ones are the singing slugs they are so COOL!! lol :)
147
Hoodwinked 2006,  PG)
Hoodwinked
this is a really dumb movie like really dumb! its not very good it jus tells a little story but all of them tell a story!
148
Madagascar 2005,  PG)
Madagascar
funny movie but kinda silly! but my favorites ines ae the penguins! they r so cool!
149
Cars 2006,  G)
Cars
this is a funny movie but my favorite is mater he is so funny!! but i also like the lowrider hes cool!
150
Ernest Goes to School 1994,  PG)
Ernest Goes to School
i love this guy he is so funny! i really love these movies they are the best!
151
Flyboys 2006,  PG-13)
Flyboys
good movie but i havent seen all of it but i seen half of it but its really good
152
All Dogs Go To Heaven 2 1996,  G)
All Dogs Go To Heaven 2
i love this movie it is so cool and my favorites are itchy and sasha they are cool but i really like charlie hes really cool and funny!
153
Naruto movie 3: Gekijyouban Naruto daikoufun! Mikazuki shima no animal panic dattebayo! 2002,  Unrated)
154
Martian Child 2007,  PG)
Martian Child
this also seems like a good movie but this one kind of reminds me of the movie pursuit of happyness.
155
Mr. Magorium's Wonder Emporium 2007,  G)
Mr. Magorium's Wonder Emporium
this seems like a cute and funny movie !!! :D
156
Fred Claus 2007,  PG)
Fred Claus
im like anxious to see this one because this seems really funny. way funnier than the santa claus. but not even close to being as funny as ELF !!!!
157
This Christmas 2007,  PG-13)
This Christmas
this seems like a very good movie !!! im dying to see it! but not just because chris brown is in it lol ;)
158
27 Dresses 2008,  PG-13)
27 Dresses
it seems like a good movie.
159
Sonic the Hedgehog: The Movie 1999,  G)
Sonic the Hedgehog: The Movie
sonic is the coolest hedgehog ever !!!!!!
160
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island)
sesshomaru is so cool !!! him and rin r the best on inuyasha!!!
161
Hitman 2007,  R)
Hitman
i really like this movie its really cool. especially the shooting parts. but the games way better than the movie. : D
162
Encino Man 1992,  PG)
Encino Man
i luv this movie its so cool and fune !!! i like the hippie dude and link !!!!
163
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
i luv this movie its so fune !!! but im not the biggest amanda bynes fan though. but its really funny !!!
164
Dr. Seuss' Horton Hears a Who! 2008,  G)
Dr. Seuss' Horton Hears a Who!
this movie is so cute !! i luv it ! its fune 2. : D
165
Clerks II 2006,  R)
Clerks II
THIS MOVIE IS SO FREAKIN FUNNY !!! I LUV JAY AND SILENT BOB !!! AND THE REST OF THE ACTORS IN THIS MOVIE !!! : D
166
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
Jay and Silent Bob Strike Back
THESE GUYS R SO FREAKIN FUNNY !!! I LUV THEM. THEY R SO FUNNY TOGETHER !!! : D
167
One Piece The Movie: Episode of Alabasta: The Desert Princess and the Pirates 2008,  PG-13)
One Piece The Movie: Episode of Alabasta: The Desert Princess and the Pirates
luffy is so freakin cool !!! hes awesome !!! and hes very very fune !! but its also cool that hes mede of rubber !! but i really lyk one pieces opening song its so freakin cool !!! : D
168
One Piece the Movie: Kaisokuou ni ore wa naru (One Piece Movie: The Great Gold Pirate) 2000,  Unrated)
One Piece the Movie: Kaisokuou ni ore wa naru (One Piece Movie: The Great Gold Pirate)
i really luv one piece its so cool !!! i really lyk the opening song to !!! : D
169
Gekijô ban naruto: Shippûden (Naruto Shippuden: The Movie) 2007,  Unrated)
170
Mamma Mia! 2008,  PG-13)
Mamma Mia!
i luv this movie !!! especially the mama mia song!!!
171
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
TIt was o okay movie. the first time i saw it i loved it but it got boring. GO TEAM EMMETT !!!!!!!!
172
Baby 2007,  Unrated)
Baby
This was a good movie. i liked it. but its jus the same as the all the other movies out there like this.
173
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
P.S. I Love You
I liked this movie. IT WAS CUTE AND I REALLY LOVED THE GUYS IRISH ACCENT !!! IT'S CUTE. ; D. but it was a little cheesy.
174
Bride Wars 2009,  PG)
Bride Wars
this was a good movie. i liked it. but i was expecting to laugh a lot. i didn't know it was gonna be all sad and fighting over a wedding date. but it wasn't bad.
175
The Unborn 2009,  PG-13)
The Unborn
I was expecting to get scared with this movie. but i just got surprised once or twice. this was a weird movie. but i really liked the Pit Bull with it's head upside down. now that was cool.
176
Stomp Out Loud 1997,  Unrated)
Stomp Out Loud
this movie was cool. but i really liked it cuz it was funny. especially the newspaper part. lol. : D
177
Coraline 2009,  PG)
Coraline
this was an ok movie. i saw it in 3d but it didnt have much 3d stuff in it. it was a cute movie but not what i expected.
178
Beverly Hills Chihuahua 2008,  PG)
Beverly Hills Chihuahua
i really liked this movie. it was cute. my favorite character is Delgado. hes cool.
179
Walkout 2006,  Unrated)
Walkout
This was a really good movie. i really enjoyed it. but im mexican and i would do the same as they did if i wasnt allowed to be what i am in school.
180
Slumdog Millionaire 2008,  R)
Slumdog Millionaire
this was a great movie. i enjoyed it.
181
Chicago 2002,  PG-13)
Chicago
this was a good movie. i liked the cell block tango.
182
Mr. Destiny 1990,  PG-13)
183
Transformers: Revenge of the Fallen 2009,  PG-13)
Transformers: Revenge of the Fallen
this was a good movie. i liked it. it was funny too. but the ending was sorta weird. like predictable. but i like the twin auto bots. there funny.
184
Prince of Persia: The Sands of Time 2010,  PG-13)
Prince of Persia: The Sands of Time
i hope this is a good movie. the game is cool.
185
My Sister's Keeper 2009,  PG-13)
My Sister's Keeper
this was a good movie. it was real sad.
186
Strawberry Panic 2006,  Unrated)
Strawberry Panic
this isnt a bad show. its cool.
187
The Scarlet Pimpernel 1982,  Unrated)
188
A Horse for Danny 1995,  G)
A Horse for Danny
this was a good movie.
189
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
Tim Burton's Corpse Bride
this was a funny movie. i really liked it.
190
Old Yeller 1957,  G)
Old Yeller
i used to love this movie when i was younger. this was one of my favorite movies.it was a real sad when old yeller died.
191
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
The Twilight Saga: New Moon
This was a good movie. Taylor could do CPR on Me Anytime!! lol
192
Avatar 2009,  PG-13)
Avatar
very awesome movie!!! loved it!
193
The Lovely Bones 2009,  PG-13)
The Lovely Bones
this was a great movie!!! very sad too. glad i finally got to watch it!
194
I Am Legend 2007,  PG-13)
I Am Legend
this was a good movie! but sad too. mostly when the dog died cause she looks like mine!! that was the only part i cried on! lol
195
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel 2009,  PG)
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel
this was a...cute movie. but the first one was better. the chipettes arent that bad. i only lyked there first song. but Simon is my favorite!!
196
Couples Retreat 2009,  PG-13)
Couples Retreat
this was a silly movie. thats all i have to say.
197
Orphan 2009,  R)
Orphan
wow. i actually felt sorry for her at first !! but great movie though!!!
198
Monsters, Inc. 2001,  G)
Monsters, Inc.
funny movie. my favorite character is mike wazowski and roz who is the slug. its funny how mike reacts to seeing her. lol
199
Dear John 2010,  PG-13)
Dear John
not a bad movie. some of it is kind of funny. but it wasnt that great even if channing tatum is in it. i think he's better in the step-up movies. they fit him more. : \
200
Valentine's Day 2010,  PG-13)
Valentine's Day
not a bad movie i guess, if ur into love stories.
201
Center Stage: Turn It Up 2008,  PG-13)
Center Stage: Turn It Up
I LUV THIS MOVIE !!!! ITS SO COOL !!! I WISH I COULD DO THE THINGS THAT GIRL KATE DOES !!!! I WANT TO BUY IT !!!
202
Remember Me 2010,  PG-13)
Remember Me
this wasnt a bad movie. i liked it but i wasnt expecting the ending though. and thats the part i didnt understand.
203
Mars Attacks! 1996,  PG-13)
Mars Attacks!
the best movie ever! these aliens r funny!
204
Eight Legged Freaks 2002,  PG-13)
Eight Legged Freaks
a movie with a bunch of mutant spiders running around seems lyk a great movie to me!
205
The Bounty Hunter 2010,  PG-13)
The Bounty Hunter
funny movie. wasnt expecting some things in the movie. but it was a good movie.
206
Iron Man 2 2010,  PG-13)
Iron Man 2
great movie! it was funny.
207
Charlie St. Cloud 2010,  PG-13)
Charlie St. Cloud
not a bad movie. but i think the people who made this movie were looking at the next opportunity for zac efron to remove his shirt. like Jacob from new moon!!
208
The Mistress of Spices 2005,  PG-13)
The Mistress of Spices
This is a good movie. I liked it. It's cool the way she can do all that stuff with those spices. and that she can see her customers desires through her gift of sight. not a bad movie, too bad it was so short.
209
Chocolat 2000,  PG-13)
Chocolat
Ive never seen the entire movie but from what I have seen its a pretty good movie.
210
Freedom Writers 2007,  PG-13)
Freedom Writers
Great Story. Loved every minute of it.
211
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1
good movie. i think its worth watching. too bad the elf gets killed by that psycho lady though.
212
Warrior 2011,  PG-13)
213
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
Howl's Moving Castle
this is my favorite movie!!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments