My Favorite Movies
| rai0030's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 2 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 3 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 4 |
Citizen Kane 1941, PG) |
|
| 5 |
Chinatown 1974, R) |
|
| 6 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 7 |
Saw 2004, R) |
|
| 8 |
Saw II 2005, R) |
|
| 9 |
Saw III 2006, R) |
|
| 10 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 11 |
The Exorcist 1973, R) |
|
| 12 |
Sin City 2005, R) |
|
| 13 |
Exorcist - The Beginning 2004, R) |
|
| 14 |
The Exorcist III 1990, R) |
|
| 15 |
Ju-on: The Grudge 2003, R) |
|
| 16 |
Ju-on: The Grudge 2 (Ju-on 2) 2003, R) |
|
| 17 |
Ringu (Ring) 1998, Unrated) |
|
| 18 |
The Eye (Gin gwai) 2002, R) |
|
| 19 |
Dark Water 2002, PG-13) |
|
| 20 |
Battle Royale 3D 2001, Unrated) |
|
| 21 |
Batoru rowaiaru II: Chinkonka (Battle Royale II) 2003, Unrated) |
|
| 22 |
Shutter (They Are Around Us) 2005, R) |






















