My Favorite Movies


  rageofcage's Rating My Rating
1
The Usual Suspects 1995,  R)
2
Die Hard 1988,  R)
3
Spider-Man 2002,  PG-13)
4
Do the Right Thing 1989,  R)
5
Malcolm X 1992,  PG)
6
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
7
Glengarry Glen Ross 1992,  R)
8
Platoon 1986,  R)
9
No Way Out 1987,  R)
10
GoodFellas 1990,  R)
11
Hellraiser 1987,  R)
12
Seven (Se7en) 1995,  R)
13
Full Metal Jacket 1987,  R)
14
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
15
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
16
Casino 1995,  R)
17
Dog Soldiers 2002,  R)
18
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
20
Jurassic Park 1993,  PG-13)
21
The Lost World - Jurassic Park 1997,  PG-13)
22
Batman Begins 2005,  PG-13)
23
Transformers 2007,  PG-13)
24
Jurassic Park III 2001,  PG-13)
25
Predator 1987,  R)
26
Hellboy 2004,  PG-13)
27
Wall Street 1987,  R)
28
Superman 1978,  PG)
29
Superman II 1981,  PG)
30
Superman Returns 2006,  PG-13)
31
Starship Troopers 1997,  R)
32
Bad Lieutenant 1992,  NC-17)
33
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
34
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
35
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
36
30 Days of Night 2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments