Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  rafindking's Rating My Rating
1
A Walk to Remember 2002,  PG)
2
About Schmidt 2002,  R)
3
Forrest Gump 1994,  PG-13)
4
Click 2006,  PG-13)
5
Gladiator 2000,  R)
6
A Beautiful Mind 2001,  PG-13)
7
The Terminal 2004,  PG-13)
8
Transformers 2007,  PG-13)
9
10,000 B.C. 2008,  PG-13)
10
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
11
The Last Samurai 2003,  R)
12
Six Days, Seven Nights 1998,  PG-13)
13
50 First Dates 2004,  PG-13)
14
Rescue Dawn 2006,  PG-13)
15
Blood Diamond 2006,  R)
16
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
17
The Departed 2006,  R)
18
MP3: Mera Pehla Pehla Pyar 2007,  Unrated)
19
Do Dooni Chaar (Two Times Two Equals Four) 2010,  PG)
20
Inception 2010,  PG-13)
21
The English Patient 1996,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments