My Favorite Movies


  rafavelez2's Rating My Rating
1
Blade Runner 1982,  R)
2
Brazil 1985,  R)
3
Toy Story 1995,  G)
4
Pulp Fiction 1994,  R)
5
Mulholland Drive 2001,  R)
6
Blue Velvet 1986,  R)
7
Chinatown 1974,  R)
8
Citizen Kane 1941,  PG)
9
Gone With the Wind 1939,  G)
10
Casablanca 1942,  PG)
11
Legends of the Fall 1994,  R)
12
Match Point 2005,  R)
13
21 Grams 2003,  R)
14
Amores Perros 2000,  R)
15
Mystic River 2003,  R)
16
The Man Who Wasn't There 2001,  R)
17
The Lives of Others 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments