Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  RaeMe's Rating My Rating
1
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
3
A Walk to Remember 2002,  PG)
4
The Sound of Music 1965,  G)
5
Grease 1978,  PG)
6
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
8
The Lion King 1994,  G)
9
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
10
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
11
Finding Nemo 2003,  G)
12
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
13
The Notebook 2004,  PG-13)
14
Mean Girls 2004,  PG-13)
15
A Cinderella Story 2004,  PG)
16
Hitch 2005,  PG-13)
17
Pretty Woman 1990,  R)
18
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
19
50 First Dates 2004,  PG-13)
20
Braveheart 1995,  R)
21
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
22
Wedding Crashers 2005,  R)
23
White Chicks 2004,  PG-13)
24
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
25
American Pie 1999,  R)
26
Shrek 2 2004,  PG)
27
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
28
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
29
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
30
Father of the Bride 1991,  PG)
31
Pocahontas 1996,  G)
32
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
33
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
34
Gladiator 2000,  R)
35
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
36
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
37
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
38
Scary Movie 2000,  R)
39
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
40
Click 2006,  PG-13)
41
Happy Feet 2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments